Případové studie > stavební geologie IGHG

Na této stránce si můžete přečíst o dvou vzorových případech realizace projektů - na stavbu studny a realizaci vrtu pro tepelné čerpadlo.


Nová studna v Černolicích

Po koupi pozemku a stavbě rodinného domu se pan V.K. z Černolic rozhodl pro zřízení studny. Společnost IGHG znal z doporučení známých.

Na kontaktní telefonní číslo 311 670 619 zavolal nejprve s dotazem na možnost objednání a termínové realizace stavby - vrtání studny. Ujistili jsme jej, že se zřizováním studní máme bohaté zkušenosti a rovnou jsme získali potřebné údaje pro zpracování nabídky (lokalitu uvedl klient, průměr vrtu jsme stanovili společně podle účelu - tj. pitná voda a zavlažování).

Nabídku jsme panu V.K. zatelefonovali druhý den odpoledne. Po dalším upřesnění a radách ohledně ohlášení prací a dalších náležitostech (poradili jsme kam zajít a co vyřídit) jsme stanovili termín vrtání za 6 pracovních dní. Také jsme se dohodli na úhradě zálohy ve výši ....

Vlastní stavba (vrtání) studny zabrala dva dny, s úklidem půl dne navíc. Při vrtání nebyo třeba odčerpávat vodu z důvodu ochrany přihlehlých budov a vzhledem k tomu, že pršelo, nebylo ani třeba zajišťovat stavbu proti prašnosti. Ukončovací práce a rozbor vody si zajišťoval pan V.K. vlastními silami.

Do týdne po realizaci stavby obdržel pan V.K. potřebnou finální dokumentaci. Od zavolání k realizaci stavby uplynulo 11 pracovních dní.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Tepelné čerpadlo na Božím Daru

Na základě doporučení projektanta se pan J.P. z Božího Daru rozhodl pro rekonstrukci rodinného domu s tím, že k vytápění bude používat tepelné čerpadlo. Společnost IGHG mu byla doporučena jako firma, která připraví vrt dle potřeby firmy dodávající tepelné čerpadlo - v tomto případě, laicky řečeno, zabetonovaný vrt, ze kterého koukají trubky, které lze po prodloužení napojit na tepelné čerpadlo.

Na kontaktní telefonní číslo 311 670 619 zavolal pan J.P. s předběžným požadavkem a domluvil si schůzku. Při prvním telefonátu jsme jej ujistili o tom, že požadovanou záležitost umíme provést k jeho spokojenosti a informovali ho, jaké podklady má přínést na schůzku (schůzka není nutná, podklady lze zaslat poštou).

Pan J.P. si vyžádal veškeré podklady u firmy, která mu dodává tepelné čerpadlo a s těmi nás navštívil. Při jednání jsme dohodli podrobnosti, informovali jej o náležitostech (stavební ohláška na změnu druhu vytápění, vrt nad 30m povinně ohlašujeme na báňský úřad) a dohodli jsme se, že mu připravíme cenovou nabídku, kteoru jsme mu odeslali následující den odpoledne.

Cenová nabídka byla pro pana J.P. přijatelná a dohodli jsme realizaci. Komunikovali jsme s dodavatelem jeho stavby a tepelného čerpadla. Vlastní stavbu jsme započali koncem dalšího týdne a další středu již byla hotová.

Do dvou týdnů po realizaci stavby obdržel pan J.P. potřebnou finální dokumentaci. Od zavolání k realizaci stavby uplynulo 22 pracovních dní.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.